Журнал № 1(8)-2011
In memoriam

Ігор ГУНЧИК

кандидат філологічних наук,
доцент кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси Львівського національного університету імені Івана Франка, заступник головного редактора журналу «Міфологія і фольклор»

Олекса Федорович ОШУРКЕВИЧ (1933-2010)

Анонс: 

9 жовтня 2010 р. у Луцьку внаслідок хвороби несподівано для рідних, друзів, близьких, знайомих і колег пішов із життя Олекса Федорович Ошуркевич – відомий український дослідник народної культури, фольклорист, етнограф, заслужений працівник культури України, лауреат Всеукраїнської премії імені Павла Чубинського.

Саме в той день у приміщенні Волинського краєзнавчого музею в рамках VІ Міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня» відбувалася Міжнародна наукова конференція «Народна творчість у просторі та часі». У її програмі в першому секційному засіданні другою була зазначена доповідь «Пісня про полон «татарами» волиночки (до проблеми жанрової специфіки)» О. Ошуркевича – постійного учасника Міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня» і його наукових конференцій. Однак уперше доповідь луцького дослідника не було виголошено. Про причину відсутності автора учасники конференційних читань і фестивалю з сумом дізналися наступного дня: на момент запланованого виступу О. Ошуркевича вже не було, він переступив останній поріг свого життя та відійшов у вічність.

Архів журналів "Міфологія і Фольклор"