Журнал № 1(10)-2012
Нові книги
1 06 Kolessa

Колесса Φ. М. Обнова української етнографії й фольклористики на Західних областях УРСР. Листування Ф. Колесси й М. Азадовського / Упорядкування, підготовка тексту, передмова, коментарі, додатки, покажчик Ірини Коваль-Фучило. – К.: Логос, 2011. – 239 с.

Резюме: 

Книга, видання якої присвячене 140-річчю від дня народження Ф. М. Колесси, репрезентує досі невідомі архівні матеріали, які висвітлюють трагічну сторінку історії народознавчої української науки 1939–1949 років, зокрема діяльність Відділу фольклору та етнографії Львівського філіалу Інституту мистецтвознавства, фольклору й етнографії АН УРСР.
Пропоноване видання – це перша спроба наукового осмислення доробку працівників Львівського відділу фольклору та етнографії Інституту фольклору АН УРСР (після Другої світової війни – Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії, на теперішній час – Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського HAH України), який діяв від кінця 1939-го до 1949 р. в Україні з перервою на час Другої світової війни. У Відділі працювали відомі українські вчені, колишні співробітники Етнографічної комісії НТШ, які дотепер неналежно пошановані, а тому й не відомі сучасним фахівцям, фольклористам і етнологам. Ідеться, насамперед, про Михайла Скорика, Василя Пастущина, Калістрата Добрянського.
Ф. Колесса, який від початку створення Відділу і до кінця свого життя очолював цю структуру, перший описав її роботу у статті “Обнова української етнографії й фольклористики на Західних областях УРСР”, яка й становить основу видання. До неї долучено архівні матеріали – листування Ф. Колесси.

Підготував Ігор ГУНЧИК

Архів журналів "Міфологія і Фольклор"